Attēls no mākslas darba “Europa”, kurā atspoguļota Eiropas nākotnes vīzija - koncepts par Eiropas pilsoni aizvien eksistē, bet neviens neatceras, ka tam jelkad ir bijusi saistība ar ģeogrāfiskajām robežām. © IF projekts
Attēls no mākslas darba “Europa”, kurā atspoguļota Eiropas nākotnes vīzija - koncepts par Eiropas pilsoni aizvien eksistē, bet neviens neatceras, ka tam jelkad ir bijusi saistība ar ģeogrāfiskajām robežām. © IF projekts.

Dodieties ceļojumā 2,000 gadu tālā nākotnē, lai atskatītos uz mūsu pasauli šodien.

Collecting Europe ir sadarbības projekts starp Gētes institūtu, Viktorijas & Alberta muzeju un Britu padomi.  Tajā mākslinieki un skolēni no visas pasaules ir aicināti iztēloties kā šodiena izskatītos, ja uz to raudzītos  no attālas nākotnes.

Projekta sākumposmā 12 māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm tika uzdots izstrādāt savu skatījumu uz to kā Eiropa varētu izskatīties 2,000 gadu tālā nākotnē. Mākslinieku koncepcijas būs aplūkojamas Viktorijas & Alberta muzejā, tās papildinās dažādas meistarklases, debates un citi ar šo tēmu saistīti pasākumi.

Collecting Europe piedāvā iespēju palūkoties no cita skatu punkta uz konceptu par robežām, identitāti un nacionalitāti – tēmām, kas vienlīdz būtiskas gan globālā, gan Eiropas kontekstā.

Veido savu redzējumu par Eiropu tiešsaistē 

Projekta organizācijas ir izveidojušas mājaslapu collectingeurope.net, kurā:

1. visu Collecting Europe projekta laiku ir apskatāma digitālā izstāde, kas pastāvīgi  tiek papildināta

2. apmeklētāji var atbildēt uz testa jautājumiem, kas saistīti ar robežām un identitāti. Piemēram:

• Vai Jūs spējat iztēloties pasauli bez valstīm? Jā/Nē

• Nacionālo identitāti varētu aizstāt ar digitālo pilsonību. Piekrītu/Nepiekrītu

• Vai Jūs spētu uzturēt romantiskas attiecības ar robotu? Jā/Nē

Atbildot uz jautājumiem, lietotājs rada krāsainu virtuālu objektu - pasauli, kura balstās viņa personīgajās robežās un identitātē. Katra indivīda atbildes kļūst arī par daļu no kolektīvā viedokļa, kas tiek apkopots vienā veselumā, kā arī dod iespēju savas atbildes salīdzināt ar citiem viedokļiem un uzskatāmi redzēt, kā atbildes atšķiras dažādās valstīs vai atšķirīgās vecuma grupās. 

Mācies ar Collecting Europe

Collecting Europe projekts attīstīsies visa 2017. gada garumā un arī pēcāk, iekļaujot mācību materiālus angļu valodas apguvējiem, kas interesējas par cilvēku identitātes un robežu jautājumiem.

Ārējās saites