Date
Otrdiena 14 February 2017 - 17:00 to Ceturtdiena 16 February 2017 - 15:30

No 14.līdz 16.februārim viesnīcā Baltvilla notiks izcila britu izglītības un sociālā darba profesionāļa, radošu pieeju atraisītāja, trenera GAJA ŠENANA darbnīca UZ RISINĀJUMU VĒRSTA PRAKSE.

Darbnīcas konteksts – strauji pieaugoša dažādībā Latvijas izglītības iestādēs un nepieciešamība personalizēt pedagoģisko darbu ar skolēniem, kas pārstāv no vairākuma atšķirīgas kultūras, pieredzes, izglītības vajadzības. Gaja Šenana praktizētā pieeja, iespējams, ir viena no atbilstošākajām: tā aplūko katru atšķirīgo skolēnu nevis kā grupas pārstāvi, bet kā unikālu personību, kura dzīvē atšķirīgas lomas spēlē dažādas sociālās un kultūras identitātes.

Sarunājoties ar cilvēkiem, ir iespējams palīdzēt viņiem īstenot dzīvē nepieciešamās pārmaiņas: tāda īsumā ir uz risinājumu vērstas prakses ideja. Pati pieeja radusies klīniskas psiholoģijas ietvaros, bet, vairākas desmitgades attīstoties, 21.gs. sekmīgi paplašinājusi savu jomu, aptverot izglītību, veselības aprūpi un sociālo darbu.  Izmantotās metodes ietver attīstības/mācīšanās mērķu formulēšanu, palīdzību ikvienam raksturot savu vēlamo nākotni, kurā šie mērķi īstenosies, kā arī sekot individuālajam progresam ceļā uz vēlamo nākotni. Darbnīcas mērķos ietilpst iepazīstināšana ar uz risinājumu vērstas pieejas pamatprincipiem, diskusijas par prakses metodēm un paņēmieniem, veidu, kā šo pieeju/praksi izmantot ikdienas darbā, apzināšanās un modelēšana, uz risinājumu vērstai praksei nepieciešamo prasmju apguve.

Gajs Šenans (Guy Shennan) ir starptautiski pazīstams konsultants, treneris un supervizors. Viņš pasniedz un pēta uz risinājumu vērsto pieeju. Gajs ir apmācījis profesionāļus Nīderlandē, Īrijā, Polijā, Spānijā, Beļģijā, Francijā, Somijā, Dānijā, Zviedrijā, Turcijā, Krievijā, Palestīnā un ASV. Viņš ir viens no Lielbritānijas uz risinājumu vērstās prakses asociācijas dibinātājiem. 2014.g izdevniecība  Palgrave Macmillan izdeva viņa grāmata “Uz risinājumu orientētā prakse: efektīva komunikācija, lai veicinātu pārmaiņas” (“Solution-Focused Practice: Effective Communication to Facilitate Change“). (1)

Vienu vakaru un divas dienas ilga radoša darbnīca notiks š.g. 14., 15. un 16. februārī, Senču prospektā 45, Baltezerā, SPA viesnīcā Baltvilla. Darbu sāksim 14. februārī plkst. 17.00, beigt plānojam 16. februārī plkst. 15.30. Dalība darbnīcā ir bez maksas, aicināti izglītības darba profesionāļi – skolotāji, pedagoģisko programmu docētāji augstskolās, skolu administratori.

Dalību pasākumā lūdzam pieteikt, reģistrējoties šeit: https://www.eventsforce.net/britishcouncil/724/register

Par līdzdalības apstiprinājumu ikvienam interesentam e-pastā ziņosim personīgi: vietu skaits ir ierobežots. Nodarbības notiks angļu valodā ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā.