British Council un kampaņa GREAT ar lepnumu piedāvā pirmo filmu no īsfilmu sērijas. Tās tapušas, iedvesmojoties no Šekspīra darbiem un lai iepazīstinātu pasauli ar britu radošo mākslinieku labākajiem sasniegumiem.

5. janvārī pirmo reizi demonstrētajā SBTV filmā “Divpadsmitā nakts” piedalās pieci britu mākslinieki – Maverick Sabre, Nego True, NoLay, Eyez un Mic Righteous, kas sarakstījuši jaunus dziesmu tekstus, iedvesmojoties no Šekspīra tāda paša nosaukuma lugas. Šajā Globe Sam Wanamaker teātrī uzņemtajā filmā, kuras oriģinālmūziku radījis producents Harry Love, Šekspīra luga parādīta mūsdienīgā versijā.

“SBTV sadarbībai ir ļoti svarīga loma, apvienojot dažādu stilu un paaudžu māksliniekus un atsakoties no vispārpieņemtām tradīcijām. Šekspīra lugām līdz pat mūsdienām ir liela ietekme uz kultūru, kas izpaužas gan mūsu valodā, gan filmās un izklaidē, ko baudām. Taču jaunāko paaudžu pārstāvjiem bieži ir grūtāk saprast šo valodu. Lai palīdzētu pārvarēt šo šķērsli un radītu interesi jaunajai paaudzei, mēs lūdzām dažus mūsu iecienītākos mūsdienu dzejniekus jaunā formā interpretēt vienu no Šekspīra ikoniskākajām lugām “Divpadsmitā nakts”. Skatieties ar prieku!” – Jamal Edwards

Ārējās saites