David Tennant as Richard II in a Royal Shakespeare Company production
David Tennant as Richard II in a Royal Shakespeare Company production, which you can watch online from 23 April 2016. Photo by Kwame Lestrade ©

Royal Shakespeare Company

Lai kur uz pasaules tu atrastos, līdz 2016. gada septembrim tu vari baudīt BBC festivālu Shakespeare Lives tiešsaistē.

Festivāla tīmekļa vietnē vari aplūkot zemāk aprakstītās pārraides un vēl daudzas citas, kuras BBC atlasījis sadarbībā ar British Council.

RIČARDS II

Royal Shakespeare Company

Deivids Tenants nolemtā Ričarda II lomā Grega Dorana režisētajā, kritiķu slavētajā Royal Shakespeare Company trupas izrādē, kas nu pirmoreiz pieejama tiešsaistē visa pasaulē.

SARUNAS PAR ŠEKSPĪRU

Hay Festival

Pēti Šekspīru, viņa darbus un mantojumu, aplūkojot jaunās īsfilmas un festivāla lielo filmu arhīvu, kopā ar labākajiem aktieriem, akadēmiķiem un domātājiem, piemēram, Stīvenu Fraju, Džermēnu Grīru un Džūdiju Denču.

ŠEKSPĪRS UZ SKATVUES, EKRĀNA UN CITUR KOPĀ AR ĪANU MAKKELLENU

British Film Institute

Sers Īans Makkellens dalās ar savu unikālo pieredzi par problēmām un panākumiem, interpretējot Šekspīra darbus teātrim, televīzijai, radio un kino.

BŪT HAMLETAM

BBC

Divi lieliskākie mūsdienu Hamleti – Saimons Rassels Bīls un Eidrians Lesters – apspriež šo visvairāk apbrīnotāko un izaicinošāko lomu. Visai piemēroti, viņu saruna par šo Dānijas Princi notiek Dānijas teritorijā – elegantajā Dānijas vēstnieka mītnes apkārtnē Londonā. Viņi apspriež tik dažādās pieejas šai lomai, par kuru sapņo tik daudzi aktieri, pētot to no Gīlguda līdz Branagam, no Olivjēra līdz Plummeram.

THE WORKS (DARBI)

Šīs Eliota Bārnsa Vorela sarakstītās un režisētās īsfilmas darbība norisinās Pekhemā, un tajā aktieru sastāvs ar Ralfu Fainsu priekšgalā aplūko Šekspīra nemirstīgās tēmas. Izmantojot vienīgi Šekspīra vārdus, The Works pēta jauno Londoniešu sarežģīto situāciju un apstākļus.