©

Inese Kalniņa

Divas dienas – 2018. gada 18. un 19. oktobrī K.K. fon Stricka villā, Rīgā, norisinājās Integrācijas ideju laboratorija, ko organizēja Latvijas Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Pasākuma laikā 33 dalībnieki ar atšķirīgu pieredzi, etnisko piederību no dažādām nevalstiskām organizācijām visā Latvijā sanāca kopā, lai nepilnās divās dienās atrastu domu biedrus un radītu kādu jaunu risinājumu vai projektu. Sākotnēji tika izvirzītas 13 idejas, no kurām 5 ideju autori spēja pārliecināt par savu ideju un izveidot komandu tālākai tās attīstīšanai. Lai dalībnieki izstrādātu pēc iespējas unikālākus un dzīvotspējīgākus projektus, tika piesaistīti mentori – dažādu nozaru profesionāļi – Vita Brakovska, Signe Adamoviča, Anita Zorgenfreija un Gunārs Klēģers, kuri nenogurstoši dalījās ar savu pieredzi un mudināja domāt projektam noderīgākā virzienā.

Pasākuma noslēgumā visas piecas komandas prezentēja savu projektu idejas žūrijai, kuras sastāvā bija gan valsts pārvaldes, gan nevalstisko organizāciju pārstāvji. Galveno balvu 10 000 eiro vērtībā ieguva mobilās aplikācijas Cooperly idejas izstrādātāji, lai veicinātu dažādu kultūru cilvēku satikšanās un sadarbošanās iespējas. Mobilā aplikācija sevī ietvers iespēju cilvēkiem veidot tās saturu, pašiem izveidot pasākumus, aktivitāšu, izklaides piedāvājumus, kā arī izmantot šo aplikāciju, lai satiktu citus, līdzīgi un varbūt ne tik līdzīgi domājošus cilvēkus, iepazītu un uzzinātu ko jaunu par citām kultūrām un tradīcijām.