©

Latvijas Pilsoniskā alianse

Turpinot 2017. gadā iesākto sadarbību ar biedrību Latvijas pilsoniskā alianse, aizvadītajā gadā tika īstenoti trīs sadarbības projekti, kas norisinājās vairākās Latvijas vietās.

Viens no īstenotajiem projektiem – “Rīga un Latgale tiekas video dialogā” – norisinājās no 2018. gada 11. jūnija līdz 11. jūlijam. Projekta laikā tika popularizēta Latgales kultūra, amatnieki, parādot, cik dažāda un interesanta ir Latgales identitāte. Projekta ietvaros Latgales amatnieku darbus popularizēja vairākās Rīgas vietās – Kalnciema tirdziņā, neatkarīgajā teātrī Dirty Deal Teatro un Kaņepes kultūras centrā. Sešu projekta dalībnieku stāsti tika publicēti sociālajos medijos un YouTube kanālā, kur sasniedza vairāk nekā 1000 sekotājus. 

Lai mudinātu skolēnus iesaistīties pilsoniskās aktivitātēs, pašiem rīkoties, laika posmā no 2018. gada augusta līdz pat oktobrim tika īstenots projekts Latvijas skolās "Mazais pilsonis", kurā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku no dažādām Latvijas skolām. Pie jauniešiem skolās viesojās dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji, informējot, kā iespējams organizēt savas sociālās kampaņas. 

Veiksmīgākā izrādījās Rīgas 49. vidusskolas 10.-11. klašu audzēkņu veikums – vēlēšanu simulācijas spēle skolā. Jaunieši analizēja politisko partiju vēlēšanu programmas, organizēja vēlēšanas, kā arī salīdzināja skolas vēlēšanu rezultātus ar īstajiem 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Uzvarētājkomandai bija iespēja viesoties Ministru kabinetā. 

2018. gada 28. septembrī Rīgā norisinājās ikgadējais "NVO samits", kas notika praktisku darbnīcu veidā, lai mudinātu domāt par kritisko domāšanu, kvalitatīva mediju satura veidošanu, kas pulcēja aptuveni 50 dalībniekus no dažādām nevalstiskajām organizācijām visā Latvijā. Dalībniekiem bija iespēja apmeklēt vienu no trīs meistarklasēm profesionālu un zinošu lektoru vadībā. 

2019. gada sākumā Latvijas Pilsoniskā alianse turpina īstenot iniciatīvu skolēniem “Mazais pilsonis”, iesaistot skolas no dažādiem Latvijas reģioniem. Līdz martam projekta pārstāvji viesojušies 23 skolās, iesaistot vairāk nekā 700 dalībniekus.

2019. gadā Latvijas Pilsoniskā alianse un Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā organizēs vairākas diskusijas ar iedzīvotājiem Latvijas reģionos Latvijas nākotne, kurās to dalībnieki izvērtēs līdzšinējo saliedētības politiku un izstrādās idejas saliedētākas sabiedrības veidošanai. Pirmā diskusija notika 16. martā Liepājā, pulcējot vairāk nekā 40 dalībniekus.