©

Andrejs Strokins

2018. gadā British Council pārstāvniecība Latvijā uzsāka sadarbību ar Rīgas cirku un jauno aktieru apvienību KVADRIFRONS, radot vēsturisku izrādi - ekskursiju "Brīnuma skartie" par Rīgas cirka vēsturi.

“Brīnuma skartie” ir skatītājus iekļaujoša, daļēji dokumentāla izrāde, kas skatītājam sniedz unikālu un individuālu pieredzi, dodoties ekskursijā pa Rīgas cirka telpām. Izrādē skatītāji dodas audiogida vadībā, un to vienlaikus ir iespējams noskatīties 3 valodās – latviešu, krievu un angļu.

Izrādes tapšanā ir izmantoti dokumentāli materiāli un intervijas ar bijušajiem cirka darbiniekiem, vēstot par cirku kā multikulturālu un īpatnu mākslas fenomenu. Lai rosinātu diskusiju par daudzveidību un dažādību mūsu sabiedrībā, izrādē apspriestie temati tiks izmantoti par pamatu Rīgas un reģionu jauniešu iesaistei projekta nākamajā daļā. Jauktās valodu un dzimto pilsētu grupās 200 skolēni tiks aicināti uz notikumu, kurā pēc izrādes noskatīšanās tie piedalīsies iesaistošā aktivitātē un interaktīvi dalīsies ar savu pieredzi saistībā ar Rīgas cirka ēkā piedzīvoto. Izmantošanai projekta ietvaros un arī pēc tā beigām, iesaistīto jauniešu skolotājiem un citiem potenciālajiem izglītotājiem tiks izstrādāts un sagatavots metodiskais materiāls, ar kura palīdzību būs iespējams turpināt sarunu par izrādi pēc tās noskatīšanās. 

Par projekta māksliniecisko kvalitāti liecina nominācija balvai Kilograms Kultūras kā “Gada pārsteigums”, kā arī pozitīvas skatītāju atsauksmes un vienmēr izpārdotās izrādes – vienas teātra sezonas laikā 57 izrādes, kopskaitā 1140 skatītāju.