©

Latvijas Kultūras akadēmija

2019. gada 10. un 11. janvārī Tallinā norisinājās vērienīga profesionālās pilnveides konference vispārējās izglītības iestāžu skolotājiem “FAME: Film and Media for Education”, kuru organizēja Tallinas Universitātes Baltijas Filmu un mediju skola sadarbībā ar Latvian Culture Academy Nacionālo filmu skolu un kolēģiem no Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Dānijas. Konferences norises vieta bija Tallinas Universitātes Baltijas Filmu un mediju skola un Igaunijas Kino muzejs. 

Pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, konferencē bija iespēja piedalīties arī 15 skolotājiem no Latvijas. 

Konferences mērķis bija veicināt filmu un mediju pratību vispārējās izglītības skolotāju darbā un to izmantošanu dažādos mācību priekšmetos, kā arī iedvesmot skolotājus ne tikai pašiem izmantot šīs inovatīvās mācību metodes, bet arī kļūt par filmu un mediju pratības vēstnešiem savā skolā, savā pilsētā un savā valstī. 

Konferences galvenais uzsvars bija uz radošajām darbnīcām, kas praktiskā veidā sniedza skolotājiem zināšanas, kā mācību procesā integrēt filmu un mediju pratību, tādējādi veicinot 21. gadsimta prasmju attīstīšanu savos skolēnos. Papildus praktiskajām aktivitātēm dalībniekiem bija iespēja dzirdēt tādus jomas ekspertus kā Džons Poters (John Potter) no Londonas Universitātes koledžas, Klaus Noars Jorts (Claus Noer Hjorth) no Dānijas Filmu Institūta un Mārijo Kovanena un Hēli Metsadahti (Marjo Kovanen and Heli Metsätähti) no Koulukino Somijā. 

Konference tika organizēta Nordplus Horizontal programmas projekta “Media Literacy, Reuse and Heritage in Education” ietvaros.